Av. Arb. Egemen Gürcün, LL.M.

03.01.1982 yılında Çorlu’da doğan Av. Egemen Gürcün, 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve aynı yıl Altınsoy Hukuk Bürosu’nda avukatlık stajına başlamıştır. Av. Egemen Gürcün, avukatlık stajını tamamladıktan sonra 2006 yılında Cambridge’de İngilizce hukuk ve yabancı dil programına katılmıştır. Daha sonra mesleki bilgisini ve deneyimini artırmak için  Hollanda’ya giden Av. Egemen Gürcün, Amsterdam Üniversitesi (UvA) Hukuk Fakültesinde 2006 yılı Eylül ayında Uluslararası Hukuk ve Avrupa Birliği Hukuku Yüksek Lisans programında Avrupa Birliği İş Hukuku uzmanlık alanında İngilizce yürütülen eğitime katılmış ve 2007 Ağustos ayında mastırını (LL.M.) tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitiminin esasını Rekabet Hukuku, Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Vergi Hukuku ve İş Hukuku konuları oluşturmaktadır.

Yüksek lisanstan sonra askerliğini tamamlamasının ardından, Temmuz 2008’den bu yana Çerkezköy’de bulunan bürosunda Ticaret Hukuku, İcra Hukuku, İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Şirketler Hukuku, Tüketici Hukuku, Gayrimenkul Hukuku İle İdare-Vergi ve Medeni Hukuk alanlarında serbest avukatlık yapmakta ve bölgede faaliyet gösteren çeşitli şirketlere danışmanlık hizmeti vermektedir. 2019 yılında arabulucu olan Avukat Egemen GÜRCÜN, uyuşmazlıkların alternatif çözüm yolları ile çözümlenebilmesi için tahkim ve arabuluculuk hizmeti de vermektedir.

2008-2011 yılları arasında Çerkezköy Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan Tüketici Sorunları Hakem Heyetinde Tekirdağ Barosunu temsilen avukat üye olarak görev yapmıştır. İleri derecede İngilizce bilmektedir.